środa, 22 lutego 2017

Z wizytą w ByKolles Racing...

          Zespół Blog Kibice Roberta Kubicy korzystając z okazji powrotu z narciarskiego wypadu do Austrii oraz udziału w prezentacji zespołu Red Bull KTM MotoGP Team 2017 odwiedził bazę zespołu ByKolles Racing Team w barwach, którego,  w FIA WEC 2017 startował będzie nasz kierowca Robert Kubica...

Blog Kibice Roberta Kubicy
            Piękna baza zespołu, usytuowana jest w malowniczych terenach Jury Frankońskiej (Bawaria) i prezentuje się niezwykle okazale oraz profesjonalnie.
        Przechadzając się po terenie HQ ByKolles Racing na każdym kroku mogliśmy zauważyć pełny profesjonalizm i olbrzymie, wieloletnie doświadczenie zespołu Colina Kollesa w motorsporcie.

Blog Kibice Roberta Kubicy
           Niestety nie do końca dopisało nam szczęście gdyż większość członków ekipy przebywa na urlopach do końca bieżącego miesiąca i na terenie firmy znajdowało się jedynie kilku pracowników administracyjnych. Z wiadomych również względów nie mogliśmy wykonać fotografii wyścigowej broni Roberta Kubicy - ENSO CLM P1/01-Nismo. Możliwość taka będzie dostępna od oficjalnej prezentacji, o której wszyscy zostaniemy poinformowani w najbliższym czasie. Przygotowania do pierwszej odsłony sezonu - Prologue World Endurance Championship - na włoskim Autodromo Nazionale Monza ruszają pełną parą już od przyszłego tygodnia.

Blog Kibice Roberta Kubicy
             Nie mniej jednak nasza wizyta okazała się bardzo interesująca oraz przydatna, pozwoliła nawiązać kilka znajomości, które z całą pewnością zaprocentują w przyszłości, ku zarówno naszemu ogromnemu zadowoleniu, jak i z całą pewnością wszystkich Kibiców Roberta Kubicy & ByKolles Racing Team. Tymczasem mamy kilka pamiątkowych kart z bolidem zespołu ByKolles Racing do rozdania... Niebawem więcej szczegółów, a kolejnych niespodzianek będzie sporo...

Blog Kibice Roberta Kubicy

AKTUALIZACJE

04.03.2017 godz. 21:45

             ... Robert Kubica ponownie w kolarskim towarzystwie... tym razem nasz kierowca odwiedził przyjaciół przed startem 40 Gran Premio Industria & Artigianato di Larciano 2017 - 29 Trofeo Nello Bonfanti... Robert Kubica był gościem specjalnym Wilier Selle Italia Pro-Cycling Team, w której składzie jeździ m.in. świetny włoski kolarz Filippo Pozzato... GP Larciano 2017 rozegrany zostanie w niedzielę na 199-kilometrowej trasie w okolicach Larciano...
Luca Scinto
Luca Scinto
Luca Scinto
 03.03.2017 godz. 12:30

               ... Robert Lukas w wywiadzie na fanpage Olimp Racing wspomina wspólny start z Robertem Kubicą oraz opowiada o nadchodzącym sezonie Hankook 24H Series...

Olimp Racing
"...Robert nie znalazł się w królowej sportów motorowych przez przypadek, ma ogromną wiedzę o wyścigach i chętnie się nią dzieli. Opowiada różne ciekawe rzeczy i bardzo dobrze się z nim rozmawia. Myślę, że pod tym kątem każdy kierowca z odpowiednim doświadczeniem jest w stanie wyciągnąć wnioski i przeanalizować kilka rzeczy po weekendzie spędzonym z Robertem Kubicą. Jest bardzo szybki na torze, o czym wszyscy doskonale wiemy. Było to bardzo duże wydarzenie również medialnie, z czego ogromnie się cieszymy. Dla naszego zespołu był to z pewnością wyjątkowy weekend..."

całość wywiadu przeczytacie tutaj:  Robert Lukas o nadchodzącym sezonie i Robercie Kubicy 

01.03.2017 godz. 11:00

             ..."być jak Ayrton Senna...". Maciek Kot, czołowy skoczek narciarski świata oraz wielki miłośnik rajdów samochodowych zdradza co łączy F1 i skoki, opowiada o swoim zamiłowaniu do motorsportu, podziwie dla Roberta Kubicy i Ayrtona Senny oraz o ewolucji z kota w prawdziwego kocura...


"...bo jestem jego wielkim fanem. Potem bardzo się cieszyłem, kiedy przyszedł do rajdów i mocno mu kibicowałem. Teraz z kolei czekam na start sezonu wyścigów długodystansowych, żeby zobaczyć, ja mu będzie tam szło. Cały czas wierzę w Roberta i mam nadzieję, że wróci do wielkiego ścigania."

całość wywiadu przeczytacie tutaj: Być jak Ayrton Senna

25.02.2017 godz. 12:00

                 ... tymczasem do wyścigu otwarcia sezonu 2017 WEC pozostało już tylko... :-)


24.02.2017 godz. 12:00

             ...warto pomagać... pamięta o tym doskonale pilot rajdowy Roberta Kubicy - Maciek Szczepaniak... Maciej wystawił swój kombinezon na charytatywnej aukcji chcąc wspomóc małą Małgosię, która choruje na Polychondritis... Kibice POMAGAMY!!!


"Wiele bardzo miłych wspomnień i szczęśliwych chwil z sezonu 2015 związanych jest z tym kombinezonem. Tym bardziej cieszę się, że pomoże on świetnej dziewczynie :) Kto chce posiadać kawałek z mojego duetu z Robertem ? Zapraszam do licytowani" - Maciek Szczepaniak


24.02.2017 godz. 08:00 

              ... tymczasem do 84 edycji kultowego wyścigu 24 Heures du Mans już tylko...


23.02.2017 godz. 22:30

           ... ciekawy artykuł we wtorkowym wydaniu włoskiego dziennika La Nazione dot. Roberta Kubicy i jego otoczenia w szczególności przyjaciela i fizjoterapeuty naszego kierowcy Francesco Monachino (Fisio Tau)... "A Le Mans le mani che guariscono" - "...Ręce, które leczą"


23.02.2017 godz. 19:00

             ... kolejny artykuł o Robercie Kubicy na łamach PS, pisany nieco kontrowersyjnym piórem Bartosza Gębicza: "Kubica wraca do gry"... oczywiście, nie z wszystkimi postawionymi tezami zgadzamy się do końca...

cały artykuł przeczytacie na: Kubica wraca do gry

23.02.2017 godz. 18:00

            ... kolega zespołowy Roberta Kubicy również nie może doczekać się rozpoczęcia sezonu FIA WEC 2017... na swoim profilu FB pyta Kibiców: " Not long until it all kicks off again with @fiawec_official . Who's going to be coming to the races this year? First round is Silverstone !"... To jasne, że przez cały sezon będziemy razem z Wami!


23.02.2017 godz. 10:00

             ... tymczasem FIA WEC zaprezentowała interesującą grafikę przedstawiającą fakty z sezonu 2016 World Endurance Championship... ciekawe, które parametry zostaną poprawione w tym sezonie ;-)


22.02.2017 godz. 08:30

              Michał "Kwiato" Kwiatkowski Sky Procycling Team o Robercie Kubicy: "Robert to bardzo dobry kolarz. Jak na tak niewielką ilość wolnego czasu, jaką dysponuje, jest zadziwiająco dobry. Lubi jeździć na rowerze i czerpie z tego radość, a to najważniejsze. Spotkaliśmy się ostatnio i rzeczywiście trochę potrenowaliśmy. Stąd zdjęcie. Świetnie czuje się podczas dynamicznych zjazdów. Widać, że po prostu uwielbia prędkość, co nie powinno dziwić. To po prostu jego żywioł i czuje się wtedy, jak ryba w wodzie. Dodam przy okazji, że Robert nie jest jedyny. Znam wielu kierowców Formuły 1 i innych serii wyścigowych i rajdowych, którzy dbają o formę fizyczną właśnie na rowerze. To fajne środowisko, fajni ludzie."
 
Michał Kwiatkowski
                Całość wywiadu z naszym Mistrzem Świata w Kolarstwie Szosowym z 2014 roku Michałem Kwiatkowskim przeczytacie tutaj: "Cieszę się jak dziecko, kiedy mogę wsiąść na rower."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz