środa, 29 listopada 2017

F1 post season test day's 2017 z Robertem Kubicą - dzień II /aktualizacje, zdjęcia/

           Rozpoczynamy drugi dzień posezonowych testów Formula 1 z Robertem Kubicą i zespołem Williams Martini Racing. Nasz kierowca będzie miał dzisiaj ostatnią już w tym roku możliwość zaprezentowania i potwierdzenia swojej pełnej gotowości do jazdy w aucie F1 i powrotu do pełnego cyklu wyścigów grand prix.
            Po bardzo udanych wtorkowych jazdach dzisiaj Robert będzie realizował program ukierunkowany na szybkie przejazdy z niewielką ilością paliwa, przy użyciu mieszanek (opon) ultrasoft oraz hypersoft. Z całą pewnością konfiguracja taka pozwoli Robertowi na pokazanie swojej prawdziwej szybkości na torze i sprawdzenie możliwych limitów. Z tego choćby już względu, środa na Yas Marina Circuit zapowiada się zarówno dla nas kibiców jak i wszystkich ekspertów F1 niezwykle interesująco...

            Przeczytajcie zatem co po tym pierwszym, udanym i pracowitym dniu testów Roberta z zespołem Williams Martini Racing w Abu Dhabi mówili on sam, Paddy Lowe oraz osoby ze sztabu managerskiego naszego kierowcy Nico Rosberg oraz Alessandro Alluni Bravi.

Robert Kubica
Nie było łatwo. Ale poszło mi dość dobrze jak na moje standardy, a moje standardy oznaczają, że to musi być dość wysoki poziom. Nie ukrywam, że wracam nie po to, żeby wypełniać stawkę. Mimo że nie było mnie tu przez siedem lat, to dam z siebie najlepszego Roberta Kubicę, jakiego znam. Od strony fizycznej jestem prawdopodobnie w lepszej formie niż w 2010. Motywacja jest na miejscu, ciało reaguje dobrze, mimo że zaczynam praktycznie od zera. Jestem dość zadowolony, bo wykonywana przeze mnie praca przynosi wyniki. Ale zawsze jest coś. Rozmawiacie z człowiekiem, którego trudno było zadowolić, nawet jeśli finiszował na podium. Ale muszę być zadowolony, bo wiem i zdałem sobie sprawę z tego, przez co przeszedłem. Jeśli przyszłość niczego nie przyniesie, to i tak warto było próbować i wkładać w to wysiłek. A jeśli to my być początek, to jest to dobry start i może być tylko lepiej. Dlatego jestem pewny siebie.
Eleven Sports F1
Wiele osób chciałoby mojego powrotu, bo to miła historia, ale za historię nie ma taryfy ulgowej. Muszę być jak najlepiej przygotowany. Kiedy wsiadam do samochodu, nie ma już historii. Jestem ja, samochód, zespół i robota do wykonania. Takie dni jak ten dają mi pewność siebie. Byłbym rozczarowany, jeśli nie będzie dalszego ciągu, bo czuję się bardzo pewnie i komfortowo, ale wiem też, przez co przeszedłem i mogę się cieszyć i poczuć nawet trochę dumy z tego, co już osiągnąłem. To mój ostatni test. Jeśli sprawy potoczą się dalej, zobaczymy się pod koniec lutego, a większość pytań doczeka się pozytywnych odpowiedzi. Jeśli dostanę szansę, zapewne z biegiem czasu będzie coraz lepiej.Paddy Lowe
Nie ma żadnych wątpliwości co do formy fizycznej Roberta. Zrobił dziś kawał dobrej roboty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego pracy. Dość szybko złapał prędkość. Nie z miejsca, nie jest super-człowiekiem, a nie zna ani tego samochodu, ani tych opon, a na tym torze ścigał się dawno temu. Jak wiemy z weekendu wyścigowego, bardzo trudno tu doprowadzić opony do odpowiedniej temperatury, szczególnie te twardsze, od których zaczęliśmy jazdy, bo tak zawsze robimy. To jest bardzo trudne zadanie – zrobić to na okrążeniu wyjazdowym, żeby były gotowe na pierwszy zakręt. Myślę, że biorąc pod uwagę te wyzwania Robert zrobił bardzo dobrą robotę. Jedyny kłopot, jaki mieliśmy, to kapeć, którego Robert złapał jadąc z małą ilością paliwa, i tak straciliśmy komplet opon. Zasugerowaliśmy sprawdzenie toru, bo w tym samym miejscu wypadł Alonso, więc może coś tam leżało. Poza tym to był spokojny dzień.
Eleven SportsF1
To jest znakomity kierowca. Jest mocno zmotywowany, entuzjastycznie reaguje i jest niezwykle inteligentny. On podchodzi do tego testu absolutnie profesjonalnie. Chce pomóc zespołowi się rozwijać. W jego przypadku fantastyczne jest to, że mogliśmy liczyć na odniesienie do auta z 2014 roku, które było jednym z naszych najlepszych w ostatnich latach. Było bardzo mocne, nawet pokonaliśmy w kwalifikacjach Mercedesa. Bardzo ciekawe było więc to połączenie Lance’a Strolla oraz Roberta. Środa to będzie lustrzane odbicie wtorkowego programu. Zobaczycie dużo miękkich opon u obu kierowców. Więc myślę, że damy wam fajne przejazdy do oglądania.

Alessandro Alluni Bravi
Nie jestem typem człowieka, który zawsze jest w pozytywnym nastroju. Nie jestem marzycielem, ale to był bardzo dobry dzień dla Roberta - początek pracy, zapoznanie się z samochodem, nauka ogumienia, przekazanie zespołowi wskazówek. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo Robert szybko poczuł się komfortowo. Dobrze współpracował z inżynierami. Robert bardzo dobrze potrafi przekazać wskazówki, byli z tego zadowoleni. Musimy być zadowoleni, bo dzień był pozytywny. Teraz czekamy na środę, aby dokończyć zaplanowaną przez Williamsa pracę.
Eleven Sports F1
W każdym sezonie każdy kierowca jest pod presją. Każdy kierowca musi osiągać wyniki. Nieważne czy jesteś doświadczony, czy debiutujesz. Zawsze są znaki zapytania. Myślę, że Robert udzielił już właściwych odpowiedzi. W przypadku wszystkich znaków zapytania mamy odpowiedzi. Robert jest w formie, jest gotowy do powrotu. Dzisiaj mieliśmy dodatkowe potwierdzenie. Myślę, że brakuje nam ostatniego kroku. Mamy trochę czasu. Chciałbym, żeby Robert Kubica mógł spędzić święta spokojnie. Jeśli ma to potrwać, to poświęcimy odpowiednio dużo czasu. Dużo pracy przed nami.

Nico Rosberg
Nigdy nie miałem takiej osoby w swoim sztabie, więc sam zajmowałem się takimi obowiązkami. Już w trakcie kariery nabrałem w tym wprawy. Nie mam zatem żadnych trudności w wypełnianiu swoich obowiązków i wspieraniu Roberta. Tym bardziej, że wiem jaki ma talent i jak jest silny mentalnie. Chyba nikt nie wie tego lepiej ode mnie. W końcu jeździliśmy razem nawet na gokartach.

Eleven Sports F1

Harmonogram F1 post season test day's Abu Dhabi 2017

             W środę jazdy FW40 rozpocznie Rosjanin Siergey Sirotkin, który realizował będzie bliźniaczy program do wtorkowego Roberta. Dla Rosjanina przeznaczono więc całą przedpołudniową sesję drugiego dnia (godz. 09:00-13:00). Sesja popołudniową, według wstępnych informacji, podzielona będzie między Roberta i ponownie Sergeya. Naszego rodaka za kierownicą FW40 zobaczymy około godz. 16:00.

Dzisiaj obok Roberta na torze zobaczymy:


Mercedes AMG Petronas Motorsport: Valtteri Bottas (FIN)
Red Bull Racing: Max Verstappen (NED)
Scuderia Ferrari: Sebastian Vettel (DEU)
Sahara Force India F1 Team: Sergio Pérez (MEX), Esteban Ocon (FRA)
McLaren Honda: Stoffel Vandoorne (BEL), Lando Norris (GBR)
Scuderia Toro Rosso: Pierre Gasly (FRA), Brendon Hartley (NZL)
Haas F1 Team: Kevin Magnussen (DEN)
Renault Sport F1 Team: Carlos Sainz Jr.(ESP)
Sauber F1 Team: Charles Leclerc (FRA)

Yas Marina Curcuit

AKTUALIZACJE

29.11.2017 godz.19:15

Nie zamierzamy mówić o prędkości. To skomplikowany temat. Jestem pewien, że chcecie, bym udzielił pewnych odpowiedzi na ten temat, ale nie będziemy o tym dyskutować. To naprawdę skomplikowany temat. Ocena wydajności i szybkości po sprawdzeniu samych czasów jest dość myląca, więc nie zamierzam o tym mówić. Robert jeździł samochodem z 2014 roku na Silverstone i na Węgrzech, więc mamy dużo dobrych informacji i Robert wykonał fantastyczną pracę. To bardzo profesjonalny facet. Ma ogromną wiedzę i jest bardzo doświadczony.

Chcieliśmy zobaczyć go, ponieważ nie prowadził obecnego samochodu na nowych oponach. Interesujące było sprawdzenie jak radzi sobie z tym. Nie miał żadnych problemów. To były dobre jazdy. Podejmiemy decyzję, gdy będziemy na to gotowi. Musimy sprawdzić wszystkie informacje. Kierowcy, którzy jeździli tutaj, nie mają pewności, że są jedynymi, których bierzemy pod uwagę. To były testy opon, które były okazją, by przyjrzeć się dwóm różnym kierowcom. Lance także mógł sprawdzić nowe ogumienie. Oczywiście mamy więcej danych o kierowcach - Paddy Lowe na zakończenie testów Formula 1 w UAE

29.11.2017 godz. 17:00

                  ...podsumowanie posezonowych testów F1 w Abu Dhabi od Pirelli Motorsport...
29.11.2017 godz. 15:05

                ...Robert kończy, skrócony nieco w wyniku problemów z autem, II dzień swoich testów z zespołem Williams Martini Racing... z każdym okrążeniem Robert co raz bardziej zaprzyjaźniał się z FW40... kończy dzisiejszy dzień z czasem 1:39.485 co daje 7 czas dnia (spośród 14 kierowców)... najlepsze czasy kierowców WMR osiągnięte podczas testów: Robert Kubica - 1:39.485, LanceStroll - 1:39:580, Sergey Sirotkin - 1:39:947...
Mikołaj Sokół
29.11.2017 godz. 15:02

                 ...koniec II dnia posezonowych testów F1 w Abu Dhabi...
29.11.2017 godz. 14:50

                 ...testy dobiegają końca a Robert dopiero się rozkręca...
29.11.2017 godz. 14:25

                 ...kolejny zjazd Roberta do pit lane... następny wyjazd na mieszance hypersoft...

Williams Martini Racing
Williams Martini Racing

29.11.2017 godz. 14:15

                 ...kolejny wyjazd Roberta na mieszance supersoft i najlepszy jak dotychczas czas 1:40:022...
Cezary Gutowski
Cezary Gutowski
29.11.2017 godz. 14:07

                   ...kolejny zjazd do pit lane...
Aldona Marciniak
29.11.2017 godz. 13:45

                 ...szybki trening pit-stop...
29.11.2017 godz. 13:35

                  ...Robert z lekkim opóźnieniem ale wreszcie wyjeżdża na tor...
29.11.2017 godz. 13:34

                  ...w końcu ruszamy... 
Mikołaj Sokół
29.11.2017 godz. 13:00


             ...sytuacja na godz. 13:00 w Abu Dhabi... niebawem powinniśmy ponownie zobaczyć Roberta na torze... 
29.11.2017 godz. 12:15

              ...Będziemy dalej pracowali. Koncentrujemy się na testach, a następnie przegrupujemy się by podjąć decyzję pod względem przyszłego roku. Sądzę, że decyzja Williamsa o składzie na sezon 2018 zapadnie przed Bożym Narodzeniem.
 29.11.2017 godz. 11:50

              ...Sauber rośnie w siłę... ekipa z Hinwill poinformowała, iż od sezonu 2018 partnerem technicznym i komercyjnym zespołu została Alfa Romeo... włoski producent (grupa Fiat Chrysler Automobiles/FCA) dołączy do Sauber F1 Team jako sponsor tytularny...
zespół występował będziepod nazwą Alfa Romeo Sauber F1 Team... Alfa Romeo wraca do F1 po 30 latach nieobecności... czekamy zatem jeszcze na skład zespołu nanadchodzący sezon...

29.11.2017 godz. 11:30

               ...wyniki po 5h30m II dnia posezonowych testów F1 w ZEA... Sergey Sirotkin po awarii skrzyni biegów ponownie wyjeżdża na tor...
29.11.2017 godz. 11:00

                ...mocny skład... Robert, Nico Rosberg oraz Roger Benoit (fot)...
29.11.2017 godz.10:20

                  ...RK Team meeting...
29.11.2017 godz. 09:35

                  ...Sergey zaliczył już 50-tkę... z czasem 1:39:947 na ta chwilę zajmuje P7...
Mikołaj Sokół
29.11.2017 godz. 09:30

                  ...tymczasem Robert z Matteo na obchodzie...
29.11.2017 godz. 09:05

                  ...sytuacja w Abu Dhabi po trzech godzinach II dnia testów...
29.11.2017 godz. 09:00

                  ...44 okrążenia Sergeya Sirotkina i najlepszy czas 1:39.947 co daje P5... zespół zadowolony z pracy jaką wykonuje Rosjanin...
29.11.2017 godz. 08:10

                ...biorąc pod uwagę "suche liczby" należało się tego spodziewać... niestety już się zaczyna... tym razem rozpoczyna niemiecki MotorspotTotal.com: Robert Kubica: Zu langsam für ein Formel-1-Comeback?

29.11.2017 godz. 07:40

                ...relacja live z Abu Dhabi od użytkownika Bogdan: Live II day post season F1 test

29.11.2017 godz. 07:30

                ...sytuacja na Yas Marina Circuit po 90 minutach II dnia testów...
29.11.2017 godz. 07:25

                  ...najważniejszy to świetne samopoczucie i dobry humor od rana... tak trzymaći powodzenia...
Mikołaj Sokół
29.11.2017 godz. 06:35

                  ...sytuacja w Abu Dhabi po 35 minutach II dnia testów...
29.11.2017 godz. 05:55

                  ...zespół Williams Martini Racing w pełnej gotowości... Sergey Sirotkin gotowy do swojego debiutu w FW 40...
Williams Martini Racing
GALERIA
@latimages
Cezary Gutowski
Cezary Gutowski
Krzysztof Suślik
Jakub Wicher