wtorek, 13 grudnia 2016

Renault Sport podsumowało rok 2016. Nie zabrakło miejsca dla Roberta Kubicy.

Francuski koncern Renault krótkim filmem "Best of Renault Sport" podsumował motorsportowy sezon 2016 swojej firmy. Renault od dziesiątek lat zapisuje piękne karty w historii  światowego motorsportu angażując się, ze sporymi zresztą sukcesami, w jego największe projekty.

Renault Sport
Miło zatem jest zobaczyć Roberta oraz jego Kibiców, nawet w tak krótkim epizodzie filmu, wiedząc, że Renault cały czas o nim pamięta, choć, jak wiemy, nasz kierowca, w kończącym się 2016 roku zaliczył jedynie dwa niewielkie epizody za kierownicą modelu R.S. 01. Po raz pierwszy za kierownicą R.S. 01 nasz kierowca usiadł pod koniec września (24-25) na belgijskim Circuit de Spa-Francorchamps. W barwach Duqueine Engineering Team wystartował w V rundzie Renault Sport Trophy zajmując wspólnie z Christophem Hamonem 3 miejsce.  Natomiast w dniach 12-13 listopada Roberta zobaczyliśmy tym razem w barwach Oregon Team podczas wyścigu 6 Ore di Roma na Autodromo di Vallelunga.


Renault Sport aktualnie jest obecne zarówno w najważniejszych seriach wyścigowych (m.in. Formula1, FormulaE, Formula Renault 2.0) jak i w rajdach (WRC3, Clio R3T Trophy) oraz innych, co raz prężniej rozwijających się seriach takich jak  Androos Trophee czy Rallycross (EuroRX). Należy tylko mieć nadzieję, że dotychczasowe, bardzo dobre, stosunki na linii Robert Kubica - Renault, w najbliższym czasie, ulegną tylko jeszcze większej intensyfikacji. Czego życzymy zarówno Robertowi jak i wiernej rzeszy kibiców naszego kierowcy...1 komentarz:

  1. Chciało by się żec 'J23 znów nadaje" ;-)) pisze , inni zostają w tyle. Ale .......

    OdpowiedzUsuń