poniedziałek, 2 stycznia 2017

José María “Pechito” López doczekał się muzeum...

Po sześciu miesiącach ciężkiej pracy, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, w Rio Tercero (rodzinnym mieście kierowcy) w argentyńskiej prowincji Cordoba zainaugurowało swoją działalność Museo Jose Maria "Pechito" Lopeza. Powstałe z inicjatywy rodziny oraz wsparciu Grupo PSA Argentina właśnie otworzyło swoje podwoje dla zwiedzających. Otwarciu muzeum towarzyszyła parada samochodów Citroen ulicami miasta oraz odsłonięcie pomnika "Pechito".

autoBlog.com.ar

Choć jak doskonale wiemy Jose Maria, nie odwiesił jeszcze kasku na kołek i w dalszym ciągu kontynuuje swoja karierę, to inicjatywa ta ma być uhonorowaniem jego dotychczasowej, wybitnej kariery motorsportowej. "Pechito" stał się ikoną już nie tylko argentyńskich wyścigów, ale zawodnikiem, który na stałe już wpisał się w historię światowego sportu samochodowego. Dotychczas jest on posiadaczem tytułów mistrzowskich w następujących seriach wyścigowych: WTCC (2014–2016), Super TC 2000 (2012), Top Race V6 (2009), TC 2000 Championship (2008-2009), Formula Renault V6 Eurocup (2003) oraz Formula Renault Italia (2002). Jose Maria "Pechito" Lopeza ścigał się również z sukcesami w Turismo Carretera (2008-2013), FIA GT Championship (2008), American Le Mans Series (2007), GP2 Series (2005-2006), International Formula 3000 (2004), a w latach 2003 i 2005-2006 był kierowcą testowym F1.

autoBlog.com.ar
W muzeum zgromadzono prawie wszystkie dotychczasowe pojazdy "Pechito". Od pierwszego, własnoręcznie zbudowanego Karta do kultowego już Citroen C-Elysée WTCC, którym Jose Maria trzykrotnie wywalczył tytuł mistrza świata FIA WTCC. Obok wymienionych pojazdów możemy zobaczyć również Hondę Civic, Fiata Linea TC2000, Forda Mondeo TopRace, Dodge, Chevy oraz Torino. Muzeum posiada również bogatą kolekcję trofeów, statuetek, hełmów, butów, rękawic oraz innych nagród otrzymanych przez "Pechito" w trakcie swojej kariery. Cała gromadzona kolekcja okazała się tak wielka, że budynek muzeum już na samym starcie będzie wymagał rozbudowy (z tego też powodu zwiedzanie będzie możliwe tylko poprzez spacer po galerii okalającej halę ekspozycyjną)...

autoBlog.com.ar
Do tego wszystkiego Jose Maria wcale nie zamierza kończyć swojej kariery motorsportowej, a nadchodzący rok może okazać się najbardziej intensywnym z wszystkich dotychczasowych lat. "Pechito" bowiem jest zawodnikiem zespołu DS Virgin Racing w FIA Formula E Championship, a dodatkowo od 01.01.2017 stanie się również kierowcą ekipy Toyota Gazoo Racing w FIA World Endurance Championship. Szczegóły, podpisanego już kontraktu, ogłoszone zostaną po nowym roku z chwilą wygaśnięcia aktualnej umowy z Citroen Racing obowiązującej do 31.12.2016.

Dla zainteresowanych, wybierających się do Argentyny :-), informujemy iż muzeum będzie otwarte dla zwiedzających w każdy weekend, a całość dochodów ze sprzedaży biletów Jose Maria Lopez postanowił przekazywać na dofinansowanie stołówek szkolnych w swoim rodzinnym Rio Tercero.

Galeria:

autoBlog.com.ar
autoBlog.com.ar
autoBlog.com.ar
autoBlog.com.ar
autoBlog.com.ar
autoBlog.com.ar
autoBlog.com.ar


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz