wtorek, 14 lutego 2017

Polscy kierowcy wyczynowi o deklaracji Roberta Kubicy...

          Wywiad jakiego na początku roku udzielił Robert Kubica dla brytyjskiej edycji portalu Motorsport.com odbił się szerokim echem w świecie automotorsportu. Sześć lat po wypadku, który zamknął dotychczasowy rozdział kariery naszego kierowcy w paddocku "królowej motorsportu" Robert Kubica oświadczył, iż jest gotowy do jazd testowych bolidem Formula 1. Czy przywołana wypowiedź oraz wielka determinacja w dążeniu do celu naszego kierowcy oznacza, że zobaczymy go jeszcze za kierownicą bolidu F1 ?


          Głos w powyższej sprawie na łamach PS zabrali również najlepsi polscy kierowcy wyczynowi. Zarówno Krzysztof Hołowczyc, Jakub Giermaziak, Maciej Marcinkiewicz oraz Robert Lukas bardzo optymistycznie oraz z dużym zadowoleniem przyjęli deklarację Roberta. Wszyscy również są zgodni co do faktu, iż nasz kierowca podołałby wyzwaniu z bardzo dobrymi efektami.

Krzysztof HOŁOWCZYC: "Gdyby Robert wrócił do Formuły 1, spełniłyby się marzenia jego, kibiców i moje. Czy jest na to szansa? Skoro Robert mówi, że jest gotowy na testy... Myślę, że w testach pokazałby, że wciąż jest bardzo szybki, a wtedy może się znaleźć w orbicie zainteresowań i wsiąść do bolidu na wyścig. Plusem dla Roberta jest to, że działa jak magnes na kibiców, ludzie go pamiętają, cenią i chcą, żeby wrócił. Największa wątpliwość dotyczy tego, czy ma wystarczającą sprawność, by wykonać mnóstwo skomplikowanych operacji na kierownicy dwoma rękami. Na szczęście przez te sześć lat po wypadku był w stanie robić fantastyczne wyniki. Czy to w WRC, czy to ostatnio w występach na torze. Dlatego jestem dobrej myśli."

PZM
Maciej MARCINKIEWICZ: "Co prawda, nie czuję się ekspertem od Formuły 1, ale coś o wyścigach samochodowych wiem. Poznałem zasady, na których się to odbywa. Na pytanie, czy Robert może wrócić do F1 podczas weekendu GP odpowiem: tak, to możliwe! Załóżmy, że Robert dostanie szansę na testach w dobrym zespole. Jeśli Kubica pokaże w nich swój potencjał, tak jak zrobił to ostatnio w prototypie LMP1, jeśli okaże się konkurencyjny w stosunku do innych kierowców, to już będzie rozważany. Oczywiście, dojdzie kilka innych czynników. Czy zespół będzie chciał doświadczonego kierowcę, który pomoże rozwijać bolid, czy wybierze chłopaka, za którym sponsor przyniesie, powiedzmy, 40 mln euro. Kasa, układy „po rodzicach”, często mają dziś większe znaczenie niż szybkość kierowcy."

Maciej Marcinkiewicz
Robert LUKAS: "Trudno mi ocenić szanse Kubicy na powrót do F1, bo nie mam za wiele wspólnego z królową motosportu. Myślę, że warto oprzeć się na słowach Roberta z wywiadu, w którym sam podjął ten temat. Mogę powiedzieć tyle, że Robert jechał z nami w wyścigu 24h Dubai samochodem Porsche GT3, który tak jak bolid Formuły 1, ma kierownicę, pedały i fotel. I bardzo dobrze był w stanie się tym posłużyć! Dał się poznać jako osoba, która w stu procentach poświęca się sportowi. Każda chwila była wykorzystana na to, by ulepszyć samochód i nas. Na tę chwilę po prostu cieszę się, że Robert wraca na tor w mistrzostwach świata WEC."

Robert Lukas
Jakub GIERMAZIAK: "Czy Kubica wróci do F1? Zdecydowanie tak! Oczywiście mówię o swoich odczuciach, bo tylko Robert wie, w jakim stanie jest jego ręka. Nie mnie to oceniać. Ale skoro on sam czuje się gotowy na testy... Sądzę, że na początek byłby to mniej oficjalne testy. Chodzi o sprawdzenie, na ile można sprostać przeciążeniom. Z organizacją takiej próby nie powinno być problemu. Gdy Robert wykona kilka telefonów, na pewno dostanie szansę. Podczas swoich wyścigów spędziłem sporo czasu w paddocku Formuły 1 i wiem, jak bardzo Robert jest tam doceniany. Jeszcze bardziej niż w Polsce. Po pierwszej próbie Robert i zespół mogliby ocenić, czy dalsze testy podczas weekendu wyścigowego mają rację bytu. Od tego zaczęła się przecież kariera Roberta w Formule 1, że występował w piątkowych treningach, podczas których osiągał bardzo dobre rezultaty i dzięki temu zastąpił regularnego kierowcę. Wierzę, że z wrodzoną szybkością i talentem wciąż byłby w stanie osiągać w Formule 1 sukcesy. Życzę Robertowi tego i zachęcam go, by spróbował."

Kuba Giermaziak
            My zatem pozostajemy nadal, niezmiennie w tym samym miejscu - wspieramy do "końca" Roberta Kubicę w jego dążeniach do motorsportowych celów... Jeśli tylko nadarzy się okazja podejmuj tą próbę, my będziemy razem z Tobą kibicując Ci najlepiej jak tylko potrafimy!

źródło Przegląd Sportowy: Polscy kierowcy wierzą w powrót Kubicy do F1

AKTUALIZACJE

21.02.2017 godz. 11:30

                      ... Czy Wy również nie możecie się doczekać premiery 2017 ?... a które barwy do tej chwili przypadły Wam bardziej do gustu ?...19.02.2017 godz. 20:30

                       ... Forte dei Marmi, Italy... Robert Kubica zawsze znajduje czas dla Kibiców...

Alessandro Sangalli

 17.02.2017 godz. 10:00

             ...Yokohama, Japan konferencja prasowa Nismo - zapowiedź sezonu motorsportowego japońskiej marki... nie zabrakło informacji o zespole Roberta Kubicy ByKolles Racing...


więcej na: NISMO 2017 Global Motorsports Announcement

15.02.2017 godz. 17:30

               ... partner Roberta Kubicy z ByKolles Racing Team Brytyjczyk Oliver James Webb zaprezentował barwy swojego hełmu na sezon FIA WEC 2017... trzeba przyznać, iż prezentuje się wyśmienicie...


 14.02.2017 godz. 18:00

           "Kilka dni temu spotkałem legendę motorsportu na paddocku w Barcelonie. Mam wiele szacunku dla niego, myślę, że zawsze był jednym z najszybszych kierowców na świecie. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy go ponownie za kierownicą bolidu F1!" 

Florian Merckx
             ... Florian Merckx - belgijski kierowca wyścigowy po ostatnim spotkaniu z Robertem Kubicą na torze Circuito de Barcelona-Catalunya...


14.02.2017 godz.14:00

               ... nie sposób przy tej okazji nie przypomnieć wywiadu jakiego na początku lutego udzielił Robert Kubica dla włoskiej edycji portalu Motorsport.com... w rozmowie z Roberto Chinchero nasz kierowca potwierdził "nowe otwarcie" oraz opowiedział o swoich motorsportowych planach...


"Byłem i jestem kierowcą, który w przeszłości pracował z największymi profesjonalistami. Dzisiaj otwieram nowy rozdział, i muszę się dostosować do nowych warunków. W ostatnich latach miałem wiele propozycji i okazji do wzięcia udziału w różnych wyścigach, jednak zawsze warunkiem był przynajmniej jeden test przed startem. Muszę mieć pełną wiedzę dot. swoich możliwości i nie mogę powiedzieć - tak - bez upewnienia się, że mogę to wykonać dobrze. Zawsze chcę wiedzieć czy jestem w stanie podołać wszystkim wyzwaniom i jak radzić sobie z różnymi trudnościami. Teraz czuję się gotowy."

całość wywiadu na: Kubica esclusivo: "Ora sarei in grado di guidare una Formula 1!"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz