poniedziałek, 13 marca 2017

PKN ORLEN sponsorem tytularnym Rajdu Polski

          Polski Związek Motorowy i PKN ORLEN zawarły porozumienie o współpracy przy organizacji Rajdu Polski, ósmej rundy Mistrzostw Świata FIA w sezonie 2017. W myśl umowy, która obejmuje sponsoring tytularny, największa impreza w sportach motorowych w naszym kraju przyjmuje nazwę Orlen 74 Rajd Polski.


"Cieszymy się, że w tym roku PKN ORLEN jako sponsor wraca na rajdowe trasy w Polsce. Wysoki poziom sportowy i organizacyjny oraz pozytywne emocje towarzyszące rajdom utwierdzają nas w przekonaniu, że to właściwy element strategii marketingowej Koncernu. Na przełomie czerwca i lipca obecni będziemy podczas Rajdu Polski - ósmej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata. Zbliżająca się 74 edycja będzie dla nas wyjątkowo ważna. Jako największa polska firma paliwowa wracamy na mazurskie szutry jako Sponsor Tytularny. Na trasach malowniczych odcinków specjalnych zobaczymy również naszą załogę rajdową ORLEN Team - Hubert Ptaszek i Maciej Szczepaniak" – powiedział Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN Orlen Rafał Pasieka.


"Z wielką satysfakcją przyjmujemy zaangażowanie PKN ORLEN, największej firmy w Polsce w organizację rajdu, który jest naszą chlubą i jedną z najważniejszych imprez w całym polskim sporcie. W przeszłości PKN ORLEN już wielokrotnie wspierał nasze działania przy organizacji polskiego klasyka, w tym także pamiętną edycję rajdu w 2009 roku, który jako ORLEN Platinum 66 Rajd Polski znalazł się po wielu latach przerwy w kalendarzu mistrzostw świata. Bardzo cenimy sobie ten dowód uznania ze strony PKN ORLEN dla rangi sportowego wydarzenia, którego organizatorem jest Polski Związek Motorowy. Wysoki poziom organizacyjny, atrakcyjność regionu w którym jest rozgrywany i wielka popularność wśród kibiców to atuty polskiego klasyka. Znana jest już trasa ORLEN 74 Rajdu Polski, ale nadal bardzo intensywnie pracujemy nad wszystkimi elementami wydarzenia, dzięki któremu na przełomie czerwca i lipca, na mazurskich szutrach zadebiutują w Polsce najnowsze samochody rajdowe, które poprowadzą najlepsi kierowcy świata" – powiedział Prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.


          Tegoroczny Orlen 74 Rajd Polski zostanie rozegrany w dniach 29 czerwca - 2 lipca. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 1457 kilometrów w tym 23 odcinki specjalne liczące blisko 340 km. Nie zabraknie wśród nich nowych dla zawodników i kibiców oesów Pozezdrze i Orzysz.


          Uroczysty start rajdu nastąpi w czwartek, 29 czerwca o godz. 16:00. Jeszcze tego samego dnia, o godz. 19:08 kibice będą mieli okazję podziwiać początek rywalizacji na torze Mikołajki Arena, na którym podczas kolejnych dni zostaną rozegrane jeszcze dwie próby sportowe.

Rally Poland
           W piątek, 30 czerwca, zaplanowano 9 odcinków specjalnych o długości 119 km, a w sobotę, 1 lipca kolejnych również 9 oesów, ale tym razem liczących ponad 164 km. W niedzielę, 2 lipca ostatnie 4 odcinki ORLEN 74 Rajdu Polski w tym kończący rywalizację Power Stage w nowej lokalizacji (OS-23, Paprotki-2) z dodatkowymi punktami (5-4-3-2-1) dla pierwszych pięciu zawodników. Meta rajdu, podobnie jak uroczysty start będzie mieć miejsce także w urokliwym centrum Mikołajek o godz. 14:30.

          Zainteresowanych kibiców informujemy, iż ruszyła już sprzedaż biletów na naszą rundę WRC: 74 Orlen Rajd Polski - bilety

źródło: PZM, Rajd Polski 

GALERIA 

Skoda Motorsport
Skoda Motorsport
Skoda Motorsport
Skoda Motorsport
Skoda Motorsport
Skoda Motorsport
Skoda Motorsport
Skoda Motorsport
Skoda Motorsport


Skoda Motorsport
AKTUALIZACJE

17.03.2017 godz. 08:10

                     ... tymczasem do 6 Hours of Silverstone już tylko...


16.03.2017 godz. 17:00

               ... poznaliśmy listę zgłoszeń na drugą rundę FIA WEC 2017 - 6 Hours of Silverstone... jest oczywiście zespół ByKolles Racing z naszym Robertem Kubicą i Oliverem J. Webbem...


15.03.2017 godz. 15:00

              ... "Robert Kubica wystartuje w wyścigu Le Mans" - Mikołaj Sokół o Robercie na łamach Rzeczypospolitej... całość przeczytacie tutaj: Robert Kubica wystartuje w wyścigu Le Mans


14.03.2017 godz. 22:30

           Executive Director of Mercedes AMG Petronas F1 Team Toto Wolff o Robercie Kubicy w wywiadzie udzielonym dla stacji Eleven Sport: "Zawsze powtarzam, że bolid będzie dla niego gotowy, jeśli tylko kiedyś będzie miał ochotę na testy.  To tylko kwestia rozmowy i sprawdzenie jak może to pójść... Teraz będzie startował w wyścigach długodystansowych i zobaczymy jak mu pójdzie. Sprawdzi jak czuje się w kokpicie wyścigowego prototypu i być może trzeba będzie robić krok po kroku. Ale jest szansa..."


14.03.2017 godz. 19:45

              ... partner zespołowy Roberta Kubicy z ByKolles Racing nie próżnuje... Oliver J. Webb po wizycie na Geneva International Motor Show spędził dzień na Silverstone Circuit testując najnowszy model Porsche GT4...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz