piątek, 21 kwietnia 2017

Martin Kaczmarski debiutuje w FIA World RX

          Martin Kaczmarski już w najbliższą sobotę w trakcie zawodów w portugalskim Montalegre zadebiutuje w Mistrzostwach Świata FIA Rallycross (FIA World RX). Będzie to pierwszy oficjalny sprawdzian polskiego kierowcy w rywalizacji ze ścisłą, światową czołówką.
martinofficial.com
"Start w World RX był moim celem od początku przygody z rallycrossem i jest to wieloletni projekt. Mam świadomość, że aby móc walczyć o najwyższe lokaty trzeba się mocno i czasem boleśnie otrzaskać z tą dyscypliną. Teraz zależy mi przede wszystkim na tym, aby zobaczyć, gdzie jestem, ile mi brakuje i nad czym powinienem pracować. O wynikach będę myślał za 2-3 lata. Nie zmienia to jednak faktu, że jak każdy ambitny sportowiec mam w sobie głód sukcesów i zrobię wszystko, żeby w Portugalii zajść jak najwyżej" – tłumaczy Martin Kaczmarski.

martinofficial.com
            Mistrzostwa Świata FIA Rallycross są obecnie najprężniej rozwijającą się dyscypliną motorsportu, uchodzą też za jedną z najbardziej widowiskowych. W cyklu World RX do bezpośredniej, kontaktowej rywalizacji na torze stają takie tuzy, jak Sebastien Loeb, Petter Solberg czy Mattias Ekstrom. 

martinofficial.com
"Podzielam zdanie Kena Blocka, że rallycross jest jedyną dyscypliną, która ma szansę dorównać popularnością F1. Mamy tu ostrą akcję, kolizje i przepychanki pomiędzy słynnymi kierowcami oraz dużą ilość wyścigów w trakcie jednego weekendu. Do tego dochodzi łatwość relacjonowania czy oglądania rywalizacji z trybun wokół toru. Zakochałem się w tej formie ścigania od pierwszego okrążenia i postaram się wywalczyć tu jak najwięcej" – dodaje Martin.

martinofficial.com
            Zawody World RX w Portugalii odbędą się w dniach 22-23 kwietnia. Kierowcy ścigać będą się na torze Montalegre o długości ponad 1,5 km na nawierzchni w 60% asfaltowej, a w 40% szutrowej. Faworytem jest ubiegłoroczny zwycięzca tych zawodów oraz posiadacz najlepszego czasu okrążenia, Petter Solberg oraz zeszłoroczny mistrz świata i lider klasyfikacji generalnej, Mattias Ekstrom. Relacje z wyścigów będzie można oglądać na żywo w internecie oraz w Polsacie Sport Extra w poniedziałek, 24 kwietnia o 20:40.

FIA World RX
           Wszystkim Kibicom gorąco polecamy odwiedzenie oficjalnej strony Martina gdzie zapoznacie się z sylwetką naszego jedynaka w FIA WRX oraz tajnikami motorsportu w tym rallycrossu... Życzymy miłej lektury: martinofficial.

źródło: martinofficial.com

AKTUALIZACJE

24.04.2017 godz. 10:00
  
                 ...Martin Kaczmarski po portugalskiej rundzie World RX: "Już sobota, czyli pierwszy dzień zawodów, pokazała poziom World RX. W trakcie pierwszych treningów dwa razy pobito rekord toru i tempo było naprawdę piekielne. Moim zadaniem od początku było jednak zdobywanie doświadczenia, otrzaskanie się z rywalizacją na tym poziomie i ustalenie, ile i czego dokładnie mi brakuje. Tym bardziej więc jestem zadowolony, że w trakcie kwalifikacji udawało mi się wskoczyć przed niektórych kierowców fabrycznych i wykręcać czasy w połowie drugiej dziesiątki. Pierwsze zawody Mistrzostw Świata za mną i jestem zadowolony. Wynik oczywiście mógłby być lepszy, ale jeszcze jest na to za wcześnie. Był to skok na głęboką wodę i od początku wiadomo było, że za kierowcami fabrycznymi i regularnie startującymi w cyklu trzeba będzie gonić. Dużo się nauczyłem, trzymałem tempo, a przy tym miałem naprawdę masę satysfakcji ze ścigania się w takim gronie. Konsekwentnie idziemy do przodu i efekty powinniśmy zobaczyć w Mistrzostwach Europy jeszcze w tym roku."

Martin_RX_2017
23.04.2017 godz. 14:00

                  ...Martin kończy pierwszą swoją rundę FIA World RX na 19 miejscu w klasyfikacji generalnej... dobry weekend i zebrane doświadczenia w walce z najlepszymi... gratulacje, czekamy na kolejną rundę w Hockenheim...

22.04.2017 godz. 19:00
                 
                  ...koniec pierwszego dnia w Portugalii, wyniki po dwóch biegach kwalifikacyjnych MantalegreRX...


                   ...posłuchajcie co powiedział Martin na koniec dnia w Portugalii: Martin po I dniu MontalegreRX

22.04.2017 godz. 07:00

                 ...ciekawy wywiad Michała Owczarka (Sport.PL) z Martinem przed portugalską rundą FIA World RX... polecamy: Na starcie nie ma przypływu adrenaliny. Najgorsze jest czekanie.

FIA World RX
              Duża jest różnica pomiędzy ściganiem się w MŚ a na poziomie mistrzostw Europy?: "Ogromna. To skok technologiczny, bo przeciwnicy mają niesamowite samochody. Volkswagen przeniósł budżet z rajdów do rallycrossu, Peugeot wspiera Loeba, Ken Block jeździ z M-Sportem. Chłopaki nie szczędzą na pieniędzy na samochody, co sprawia, że rywalizacja dla takich zawodników jak ja, czyli bez wsparcia fabrycznego i sponsorów z pierwszych stron amerykańskich gazet, jest trudna. Nie będę walczył o zwycięstwo, będę rywalizował z ludźmi na moim poziomie."

21.04.2017 godz. 17:30

               ...Martin rozpocznie jutrzejsze zmagania w Montalegre z "wysokiego C"... a co, jak ogrywać najlepszych to od samego początku... powodzenia...


GALERIA

martinofficial.com
martinofficial.com
martinofficial.com
martinofficial.com
martinofficial.com
martinofficial.com
martinofficial.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz