środa, 24 maja 2017

Dzień II Kateyama - Le Mans Test Days w Monza

          Rozpoczynamy drugi dzień Kateyama - Le Mans Test Days z Robertem Kubicą.  Nasz kierowca testuje Dallarę P217 Gibson i pomaga w przygotowaniu moskiewskiej ekipy SMP Racing do startu w 24 Hours of Le Mans 2017.
        

           Robert jeździ prototypem Dallara P217 Gibson LMP2, którą rosyjski team zamierza wystartować w pełnym cyklu FIA World Endurance Championship 2018 roku. Nasz kierowca w pierwszej, porannej sesji przejechał 38 okrążeń osiągając swój najlepszy czas 1.38.958 na 25 okrążeniu. Również do Roberta należy wczorajszy "Best top speed" wynoszący 321.7 km/h.

           Robert Kubica we wczorajszej rozmowie z Przeglądem Sportowym rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące tegorocznego 24 Hours of Le Mans: "Nie. W tym roku tam nie pojadę, od razu utnijmy temat. Jednak, jak mówię, to ważny etap, jeśli chodzi o moje przygotowania. Forma jest dobra, a nawet lepiej niż dobra. Wyczucie nowego dla mnie auta też jest dość dobre. Będę dalej pracował nad tym, co na dziś jest najważniejsze dla mnie i będę próbował dążyć do celu".

SMP Racing
       Na początek drugiego dnia przedstawiamy bardzo interesujące statystyki z wczorajszych testów na Autodromo Nazionale di Monza.

1. Klasyfikacja sesji FP1 i FP2


 2. Zestawienie czasów najszybszych okrążeń 3. Najlepsze czasy w sektorach


4. Zestawienie najwyższych prędkości


 5. Analiza osiąganych czasów zespołu SMP Racing


AKTUALIZACJE

25.05.2017 godz. 11:00

               ...resume dwudniowych testów Roberta Kubicy na Autodromo Nazionale di Monza w wykonaniu Cezarego Gutowskiego:

"Wybaczcie, że podczas gdy w Monte Carlo po jednym z najbardziej fascynujących torów świata jeżdżą bolidy F1, ja ciągle jeszcze żyję pod wielkim wrażeniem ostatnich dni na torze Monza. Wybaczcie także poniższy komentarz, bo wczorajsze słowa RK aż się proszą o podniosłe elaboraty i wysyp marzeń oraz spekulacji. Może się zdawać, że w swojej wypowiedzi Robert powiedział praktycznie wszystko, poza użyciem jednego słowa i... Dopóki to słowo nie padnie, nie zrobię w tym temacie ani kroku dalej.

Nie mam nic przeciwko ożywającym nadziejom. Nie mam nic przeciwko marzeniom, które mogą znaleźć spełnienie (ale nie muszą). Nie podoba mi się jednak nadmierna chciwość i - przede wszystkim - budowanie oczekiwań. W tej historii słuszne jest tylko jedno podejście. Podejście, jakie ma sam Robert. 


Cezary Gutowski
Krok po kroku, cegiełka po cegiełce. Zdobywając kolejne informacje, sprawdzając kolejne aspekty, które są jeszcze do sprawdzenia. Nie z głową w chmurach, tylko z nogami na ziemi. Bez wielkich roszczeń, bez próżnych obietnic, bez budowania strategii na najbliższych 10 lat, bez pompowania balonów (one i tak pompują się same ;) ). Z uśmiechem na ustach, będąc pogodzonym z tym, co przyniesie życie - niezależnie, czy będzie to sukces, czy porażka. Po prostu cholernie mądrze i profesjonalnie."

                    ... tym razem nie wypada nam się nie zgodzić z Cezarym Gutowskim...


24.05.2017 godz. 16:00

"...Dla mnie ostatnich 16 miesięcy upłynęło pod względem jakiegoś tam celu, pozytywne jest to, że widać stałą poprawę, co daje mi bodziec i siłę, aby dążyć do czegoś, co parę lat temu wydawało się niemożliwe..." - Robert Kubica na zakończenie testów Dallary P217 Gibson na Autodromo Nazionale di Monza

Claudio Pezzoli
całą wypowiedź Roberta obejrzycie w materiale Cezarego Gutowskiego: Robert Kubica o testach Dallary P217 LMP2

24.05.2017 godz. 12:45

                  ...statystyki porannej sesji FP3 podczas, której za kierownicą Dallary P217 Gibson ekipy SMP Racing zobaczyliśmy Roberta Kubicę
24.05.2017 godz. 12:00

                 ... koniec porannej sesji FP3 drugiego dnia Kateyama - Le Mans Test Days... Robert dzieli się swoimi uwagami z inżynierami i pozostałymi kierowcami zespołu
Cezary Gutowski
24.05.2017 godz. 09:30

                ... tymczasem na Circuit Spa-Fracorchamps... mimo wszystko wolałbym widzieć Roberta tutaj... trwają testy zespołu ByKolles Racing przed 24h of Le Mans...

ByKolles Racing
24.05.2017 godz. 08:30

                ...trwają prace w garażu SMP Racing przed drugim dniem prywatnych testów na Autodromo Nazionale di Monza...

Francesco Monachino
GALERIA
Autodromo Nazionale di Monza

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz