piątek, 16 czerwca 2017

Olimp Sport Nutrition oficjalnie razem z Robertem Kubicą

            Super informacja napłynęła do nas dzisiejszego przedpołudnia z siedziby Olimp Laboratories sp. z o.o. Ta wiodąca na rynku sportowych suplementów firma poinformowała o fakcie podjęcia współpracy z najlepszym polskim kierowcą Robertem Kubicą.

          Najlepsi wspierają najlepszych. Marka Olimp Sport Nutrition wspiera Roberta Kubicę, topowego kierowcę wyścigowego na świecie. 

            Robert Kubica to najbardziej ceniony polski kierowca wyścigowy. Po sukcesach w kartingu i wyścigach w innych klasach rozpoczął karierę w F1. W krótkim czasie wyrobił sobie opinię jednego z najlepszych kierowców wyścigowych świata, 12 razy stając na podium, wygrywając też Grand Prix Kanady w 2008 roku. W 2011 roku uległ poważnemu wypadkowi, który przerwał jego karierę na dwa lata. W 2013 roku wrócił za kierownicę rajdówki, aby zdobyć mistrzostwo świata WRC 2.

          Pod koniec 2016 roku Robert wystąpił jako gość w teamie Olimp Racing, testując Porsche 911 GT3 R na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Wszyscy w zespole byli pod ogromnym wrażeniem jego stylu jazdy. „Robert postawił poprzeczkę tak wysoko, że naszym marzeniem stało się zaangażowanie go do teamu na 24-godzinny wyścig w Dubaju, w którym jeszcze nigdy nie startował” – mówił wtedy Marcin Jedliński, wiceprezes firmy Olimp Laboratories sp. z o.o., także kierowca wyścigowy, zawodnik Olimp Racing. Robert był również członkiem zespołu podczas 24-godzinnego wyścigu w Dubaju.

fot. Olimp Sport Nutrition
         6 czerwca 2017 roku polski kierowca wziął udział w prywatnych testach bolidu Formuły 1, zorganizowanych przez jego były zespół Renault Sport Formula One Team. Przejechał 115 okrążeń bolidem, wykręcając doskonałe czasy. Właśnie podczas testów w Walencji Robert wystąpił z logo Olimp Sport Nutrition na kasku i na bolidzie, co potwierdziło współpracę firmy z tym genialnym kierowcą.

"Teraz nasze partnerstwo staje się faktem! Bardzo się cieszymy, że możemy współpracować z Robertem. Będziemy mu kibicować, by jego powrót do ścigania się w Formule 1 nastąpił jak najszybciej" - mówi Stanisław Jedliński, Prezes Olimp Laboratories sp. z o.o., właściciel marki Olimp Sport Nutrition, który również jest uczestnikiem i pasjonatem wyścigów.

"Jestem bardzo dumny z partnerstwa z firmą Olimp, która w ciągu ostatnich lat jest moim osobistym dostawcą suplementów. To naturalny postęp naszej współpracy. Olimp z jego produktami był kluczowym elementem mojego programu treningowego i pomógł mi poprawić kondycję fizyczną, dzięki temu byłem gotowy, aby wrócić do samochodu F1" – mówi z kolei Robert Kubica i dodaje: "Z dumą pomogę Olimpowi kontynuować globalną ekspansję, tak jak oni pomogli mi osiągnąć moje cele. Dzielimy pasję z zamiarem osiągnięcia jak najlepszych standardów, co widać było podczas mojego testu F1 w Walencji, gdzie produkty Olimp umożliwiły mi spełnienie sporych wymagań samochodu F1. Cieszę się z udanego partnerstwa." 
Marka Olimp Sport Nutrition jest własnością firmy Olimp Laboratories sp. z o.o., polskiej firmy farmaceutycznej założonej w 1990 roku. Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Kapitałowej, w skład której wchodzą Nutrifarm Sp. z o.o. oddział w Niemczech, oraz spółki we Włoszech, w Hiszpanii i w USA. W ramach wieloletniej strategii rozwoju w 2015 roku firma uruchomiła Ośrodek Badawczo-Rozwojowy – jeden z najbardziej innowacyjnych na świecie w branży suplementów diety i farmaceutyków. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój możliwe jest wytwarzanie produktów najwyższej jakości. To z kolei powoduje, że firma działa w wymiarze globalnym i jest doceniania na całym świecie.
fot. Olimp Laboratories sp. z o.o.
"Na pierwszym miejscu zawsze były u nas najwyższe standardy. Nie szliśmy na żaden kompromis, w wyniku którego miałaby ucierpieć jakość. Najlepsi współpracują z najlepszymi, dlatego Olimp Sport Nutrition zacieśnia partnerstwo z Robertem Kubicą, które trwa już od dłuższego czasu. Cieszymy się, że możemy wspierać go w staraniach, by mógł na stałe wrócić do startów w wyścigach Formuły 1. Jesteśmy pewni że mu się uda!" – mówi Prezes Stanisław Jedliński.

informacja prasowa Olimp Sport Nutrition (Olimp Sport Nutrition oficjalnym sponsorem Roberta Kubicy)

AKTUALIZACJE

18.06.2017 godz. 17:30

               ...tymczasem Robert powrócił do treningów kolarskich i jak zwykle w doborowym towarzystwie Tobia Cavalliniego oraz Francesco...


17.06.2017 godz. 13:00

            ...Robert Kubica w rozmowie z PS potwierdził swój udział w Goodwood Festival of Speed 2017: "Zapytano mnie, czy chciałbym na ten festiwal przyjechać. Umówmy się, sześć-siedem lat temu by mi się nie chciało, ale dziś moja sytuacja znacząco się zmieniła. Każdy kilometr i każda chwila spędzona w kokpicie bolidu może mi dać nowe informacje, także jeśli chodzi o moje ograniczenia. Ja sam muszę się poniekąd poznawać od nowa. Nie jako kierowcę czy osobę, raczej swój organizm, aby spać jeszcze spokojniej. Na temat samej imprezy wiem mało. To bardziej taki festiwal, spektakl, a ja chcę spędzić trochę czasu za kierownicą samochodu F1, po prostu posprawdzać pewne rzeczy z mojej strony. Będzie to też moje pierwsze spotkanie z dużą rzeszą kibiców, ubrane we wspomnienie o Formula 1."

17.06.2017 godz. 08:20

           ..."Jasne, że emocje opadły, ale ja zawsze, nawet w dawnych latach, nawet po wygraniu GP Kanady następny dzień zaczynałem tak, jakby nic się nie wydarzyło. I tak samo jest teraz. Nie powiem nic nowego, ale to miłe uczucie, gdy po tylu latach zasiadasz za kierownicą bolidu F1, a jeszcze milej jest w mojej sytuacji. Gdy wiadomo, że w ostatnim czasie na moim życiu mocno odciskały się ograniczenia mojego ciała. Tak naprawdę musiałem się nauczyć funkcjonować od nowa z tymi... modyfikacjami, z nowym set-upem (śmiech). I nie ukrywam – ta świadomość, że to mnie aż tak bardzo nie ogranicza, że nie uniemożliwia mi prowadzenia bolidu Formuły 1, jest naprawdę fajną rzecz. Ale na razie na tym bym poprzestał..."
             ...kolejna wywiad "rzeka" Roberta Kubicy dla Przeglądu Sportowego... na łamach sobotniego wydania z naszym kierowcą rozmawia Cezary Gutowski... zapraszamy do lektury: Poczułem się, jakbym wrócił do domu

16.06.2017 godz. 18:00

           ..."Wiemy, że ma talent i umiejętności. Myślę, że będzie w świetnym nastroju, jeśli dostanie szansę powrotu i należy podziwiać jego oddanie i determinację, bo ludzie nie wiedzą, przez co przeszedł. Nikt nie może tak nastroić umysłu, aby wiedzieć, przez co przechodził. Tylko Robert wie, jak to było. I może opowiadać, a my możemy się zastanawiać, że może było tak, czy inaczej, ale tylko on to wie. Dlatego robi tak wielkie wrażenie ty, co robi. My wszyscy cieszymy się jego szczęściem i wszyscy mamy nadzieję, że wróci w pełnym wymiarze..."


              ...tym razem głos w sprawie Roberta Kubicy zabrał Australijczyk Mark Webber... całą wypowiedź Marka na temat Roberta, Formula 1 oraz FIA WEC możecie przeczytać na łamach Przeglądu Sportowego: Podziwiam ambicję Kubicy. Z F1 jest jak z jazdą na rowerze

16.06.2017 godz. 15:00

           ...no i sprawy nabierają rozpędu... rozmowy zaczynają być prowadzone "otwartym" tekstem... Managing Director Renault Sport formula One Team Cyril Abiteboul na łamach brytyjskiego motorsport.com oświadczył, iż Jolyon Palmer powinien zacząć regularnie zdobywać punkty jeśli chce pozostać w zespole...
 
"Nikt nie jest bezpieczny w F1. Formuła 1 nie jest środowiskiem, gdzie ktoś może głośno powiedzieć: Jestem bezpieczny. Obecnie mamy dwa pytania. Jest Jo i drugi kierowca. Skupiamy się na Jo. Nie chcemy rozmawiać o tym, co by było, gdyby, ponieważ ważna jest obecna sytuacja. Faktem jest, że Jo ma samochód, który zdobywa punkty i musi to robić" - powiedział Cyril Abiteboul.
 
"Dla Renault i naszych partnerów ważny jest cały obraz zespołu i mamy dwóch kierowców. Czuję, że jesteśmy niesprawiedliwi dla Nico, który musi wiele robić. Zespół jest zależny od niego. Widzieliśmy to w Monako. Gdy Nico odpadł z wyścigu z przyczyn niezależnych, walczyliśmy o punkty, mimo że kilka aut nie jechało już w wyścigu. To było wyzwanie. Widzimy, że między Nico i Jo jest duża różnica w kwalifikacjach i wyścigu. Regularnie rozmawiamy o tym, by zmienić sytuację" podsumował Abiteboul

16.06.2017 godz. 15:00

               ...i od razu widać, że wszystko idzie w dobrą stronę... powodzenia Robert & Olimp Sport Nutrition... 

GALERIA
fot. Olimp Sport Nutrition
fot. Olimp Sport Nutrition
fot. Olimp Sport Nutrition

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz