poniedziałek, 5 czerwca 2017

Robert Kubica wraca za kierownicę auta F1

                 Robert Kubica konsekwentnie podąża wytyczoną przez siebie drogą spełniając jednocześnie marzenia swoich wiernych Kibiców. Jak poinformował włoski portal Italiaracing.net Roberta już jutro zobaczymy za kierownicą pojazdu Formula 1. 


              Robert Kubica we wtorek ma jeździć za kierownicą pojazdu Renault Sport F1 Team na hiszpańskim obiekcie Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo.
             Francuski zespół przywozi do Hiszpanii model Renault/Lotus E20 z 2012 roku, a podczas testów naszemu kierowcy towarzyszył będzie kierowca rezerwowy Renault Sport F1 Team Rosjanin Siergey Sirotkin.

              Planowane testy będą dla  Roberta pierwszą okazją, by poprowadzić pojazd F1, od czasu feralnego wypadku w Andorze (Ronde di Andora 2011). Ostatni raz nasz kierowca siedział za kierownicą F1 podczas przedsezonowych testów ekipy Lotusa w dniach 02-03 luty 2011 roku właśnie na torze w Valencii.
          
              Robert dąży do postawionych sobie celów z niebywałą konsekwencją, pokonując kolejne przeszkody ciężką pracą przynoszącą, wbrew wszystkim krytykom, zamierzone rezultaty. Po odbytych na początku maja testów Dallarą GP3 mediolańskiej ekipy Trident Racing przyszedł czas na powrót do pojazdu F1... Trzymamy więc mocno zaciśnięte kciuki za Roberta i udane testy w Valencii...

Informacja Italiaracing.net o testach Roberta: Kubica a Valencia con la Renault E20

Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo


Live timing obiektu Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo: Circuit Ricardo Tormo live timing

AKTUALIZACJE 

07.06.2017 godz. 06:30      
         
            ...Robert Kubica wraca na oficialną stronę FIA Formula 1 Championship: Kubica completes private F1 test with Renault ... to wszystko dzieje się naprawdę :-)...

06.06.2017 godz. 23:30

              ...LosMiniDrivers również dostrzegli powrót Roberta do auta F1... i jak zwykle super trafnie :-)

06.06.2017 godz. 20:00

            ...informacja o testach Roberta bardzo szybko obiegła cały świat motorsportu w tym i Formula 1. Nie umknęła uwadze również oficjalnej stronie cyklu... Miłe słowa napłynęły także od kolegów naszego kierowcy z paddocku F1 Australijczyka Marka Webbera, Hiszpana Fernando Alonso czy też Rosjanina Daniila Kvyat‏a...

06.06.2017 godz. 18:00

           ..."To prawda. To naprawdę jest Robert Kubica. Po sześciu latach powrócił do naszych aut. To był prywatny test, dla Roberta. Ale możemy powiedzieć wam tyle… Robert narzekał na przyczepność, sterowanie, docisk aerodynamiczny i miał największy ze swoich uśmiechów na twarzy po tym, jak przejechał 115 rund." - tak dzisiejsze testy Roberta Kubicy podsumowało szefostwo Renault Sport Formula One Team... to nie jest jeszcze koniec :-)

06.06.2017 godz. 14:30

          ...ceniony brytyjski dziennikarz MotorSportMagazine.com Mark Hughes poddał analizie aktualną sytuację naszego kierowcy puentując ją sformułowaniem, że Robert Kubica wciąż ma szansę na powrót do F1. Wszystko zależy tylko od niego samego i aktualnej dyspozycji oraz możliwości.
"Głównym czynnikiem podczas odbytych testów w single-sitterach była ocena ograniczeń prawej ręki i sprawdzenie, czy uniemożliwia mu ona jazdę samochodem jednomiejscowym. Franciacorta International Circuit został celowo wybrany ze względu na dwa ciasne nawroty, które wymagają mocnego skrętu kierownicy. Kubica z radością przyznał, że nie ma już problemów z ręką, która wcześniej sprawiała kłopoty. Naturalne są pytania o powrót do F1. Testy z zespołem F1 sprawiają, że nie jest to kwestia wyssana z palca" - napisał Mark Hughes.
Mark Hughes
"To człowiek - kontynuował dziennikarz, który nie może żyć bez rywalizacji. On nie interesuje się bogactwem czy wizerunkiem, co jest skrajnie nietypowym zachowaniem. Jeśli poczuje, że jest w stanie opanować samochód na każdym torze i wytrzyma fizycznie bardziej wymagające auta na sezon 2017, to będzie szukał powrotu do F1. On ma 32 lata".
MotorSportMagazine
"Renault jest mocno zainteresowane, by zagwarantować mu poważne testy. Spekulacje budzi miejsce Jolyona Palmera. Jeśli chodzi o sezon 2018 to rozmowy z Renault prowadzą Esteban Ocon, Carlos Sainz i Sergio Perez. Kubica może udowodnić swoją postawą w samochodzie i pokazać, że jest najlepszym kandydatem. Jeśli następnym razem zobaczymy go za kierownicą hybrydowego Renault, to potwierdzi to nawiązanie współpracy. Kubica jest na dobrej drodze do powrotu" - podsumował Mark Hughes.

06.06.2017 godz. 13:00

             ... na Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo przerwa obiadowa... auto wróci na tor po godz. 14:30...
fot. F1Writers
06.06.2017 godz. 12:10

             ... krótki filmik z trzeciego, przedpołudniowego stintu Roberta od F1Writers: Robert Kubica na Circuit Ricardo Tormo

06.06.2017 godz. 10:55
           
             ... Robert wyjeżdża na swój drugi stint w Valencii...

06.06.2017 godz. 09:02

             ... Robert Kubica pojawił się już już na torze...powrót za kierownicę auta F1 stał się faktem...


06.06.2017 godz. 08:20

             ... Tobia Cavallini już po porannej prasówce...


 06.06.2017 godz. 08:00

            ...to tym autem pojeździ dzisiaj Robert Kubica na Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo... zdjęcie z wczorajszych testów Rosjanina Sergeya Sirotkina...

fot. Sergey Sirotkin
05.06.2017 godz. 14:35

              Maciej Szczepaniak o planowanych testach F1 Roberta Kubicy: "Tak, jesteśmy w kontakcie... Nie mogę wiele więcej powiedzieć! Trzymam za niego kciuki. Robert jest facetem – bo nie chodzi nawet o to, że sportowcem – jest człowiekiem, który zasługuje na odrobinę szczęścia po tym nieszczęściu, które go spotkało. Jest inspiracją dla wielu osób, nie tylko dla mnie. Dwa lata, które spędziliśmy razem w aucie, zmieniły moje podejście do rajdów. Wiele się przy nim nauczyłem i na pewno do końca mojej przygody ze sportem samochodowym będę to wspominał. Myślę, że poradzi sobie świetnie, jak wszędzie."

            Całą rozmowę Przeglądu Sportowego z Maćkiem Szczepaniakiem przeczytacie tutaj: Maciej Szczepaniak o Rajdzie Polskim i Robercie Kubicy

GALERIA 

fot. Renault Sport F1 Team
fot. Renault Sport F1 Team
fot. Renault Sport F1 Team
fot. Renault Sport F1 Team
fot. Renault Sport F1 Team
fot. Renault Sport F1 Team
fot. Renault Sport F1 Team
fot. Renault Sport F1 Team
fot. Renault Sport F1 Team
fot. Renault Sport F1 Team
fot. F1Writers
fot. Circuit Ricardo Tormo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz