niedziela, 18 czerwca 2017

Cyril Abiteboul studzi atmosferę wokół Roberta Kubicy...

             Managing Director Renault Sport formula One Team Cyril Abiteboul Cyril Abiteboul w wywiadzie dla brytyjskiego Motorsport.com stwierdził, że na chwilę obecną nie ma żadnych planów dotyczących Roberta Kubicy: "Kubicy nie ma na liście kandydatów do fotela w zespole Renault na 2018 rok..." 
Renault Sport Formula One Team
"Wiem, że ten sport jest pełen spekulacji i plotek, ale myślę, że w tej sprawie musimy być trochę ostrożniejsi ponieważ mówimy o osobie, którą wszyscy kochamy, posiadającą charyzmę, a którą życie niezmiernie mocno doświadczyło..."

Myślę zatem że powinniśmy wszyscy być bardzo ostrożni. Oczywiście, odbyliśmy ten test, ale nie chcemy tworzyć atmosfery do zbyt dużych oczekiwań, w tym również u Roberta" - stwierdził Cyril Abiteboul.
Renault Sport Formula One Team
              Zapytany o to czy Kubica będzie w orbicie zainteresowań Renault na 2018 rok, jeśli kolejne testy wypadną pozytywnie - bez względu czy będzie to auto zespołu Renault czy też innego zespołu - oświadczył, iż nie jest to niemożliwe...

"Wszyscy mamy rację dyskutując o przyszłych kontraktach, bo to jawne informacje. Mamy długoterminowy kontrakt z Nico i kontrakt na cały sezon 2017 z Jolyonem. W pewnym momencie będziemy musieli zobaczyć, jakie mamy opcje. Jeżeli do tego czasu Robert stanie się opcją, przyjrzymy mu się. Na ten moment nie ma go na naszej liście. Ale oznacza to tylko tyle, że Robert ma do wykonania wiele kolejnych kroków do tego aby znaleźć się na naszej liście" - kontynuował.
Renault Sport Formula One Team
              Abiteboul dodał, że w Enstone nadal jest wiele osób m.in. Bob Bell, Nick Chester, Alan Permane, z którymi Robert współpracował i z którymi pozostawał w stałym kontakcie nawet gdy nie było go w wyścigach. Szef Renault powtórzył, że ostatni test był jednorazowym występem, aby Kubica mógł poznać swoje limity i aby pomóc mu w rehabilitacji.

"Coś, nad czym zawsze się zastanawiali, to czy byłby w stanie znów prowadzić taki samochód. Pojawiła się taka możliwość, więc to zrobiliśmy. Był to jednorazowy test, będący częścią procesu powrotu Roberta do sprawności. Mógł dzięki temu ocenić swoje limity – fizyczne czy też psychologiczne – a także to, jaki jest jego zapał do pokonania wyzwań i trudności. W ramach tego procesu jeździł już autami F2, GP3, LMP1, Formuły E i innymi."

             Kończąc rozmowę Cyril Abiteboul dodał: "Nie chcemy tworzyć atmosfery która będzie zobowiązywała Renault czy Roberta do podjęcia następnego kroku."

źródło: Motorsport.com /Kubica "not on the list" for 2018 Renault/  

AKTUALIZACJE

20.06.2017 godz. 11:30


               ... jest kolejny film i nowe ujęcia z testów na Circuit Ricardo Tormo w Walencji...


20.06.2017 godz. 09:40

              ..."Just like the old days - Q&A with Robert Kubica"... "Jak za dawnych lat..." Robert odpowiada na kilka pytań na oficjalnej stronie Renault Sport...


              ...całość możecie przeczytać tutaj: Just like the old days - Q&A with Robert Kubica

19.06.2017 godz. 16:00

                ...informacja o udziale Roberta Kubicy już oficjalnie na stronie Goodwood 2017 Festival of Speed: Robert Kubica to return to F1 car at FOS!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz