środa, 8 lutego 2017

"Jeśli Robert będzie chciał testować bolid F1 będziemy go w tym wspierać..."

          Słowa Roberta Kubicy o gotowości do podjęcia testów w bolidzie Formula1, wypowiedziane w ubiegłym tygodniu dla brytyjskiego Motorsport.com, wywołały niemałą "zawieruchę" w świecie motorsportu. Wiele opinii na temat gotowości Roberta do F1 zdążyliśmy już usłyszeć, głos w sprawie zabrał nawet sam Mistrz Świata Formula1 Niemiec Nico Rosberg.
 

           Obszernego wywiadu na ten temat udzielił również Brytyjczyk Boris Bermes /ByKOLLES Racing Head of Operations/.

Skąd pomysł, aby zakontraktować właśnie Roberta Kubicę?
"Robert jest jednym z najlepszych kierowców i może nam pomóc w rozwoju samochodu. Dzięki niemu możemy stać się bardziej konkurencyjni w sezonie 2018."

Kiedy podjęto decyzję o kontrakcie dla Roberta? Po listopadowych testach w Bahrajnie?
"Listopadowe jazdy nie do końca były testem umiejętności. Naszym celem było sprawdzenie czy możemy tak przygotować samochód, aby Robert czuł się w nim komfortowo. To się udało i jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania z nim umowy. Z większością naszych kierowców liczymy na długofalową współpracę i podobnie jest w przypadku Roberta."  


Po wypadku Robert nie ma w pełni sprawnej ręki. Czy to będzie przeszkodą dla zespołu?
"Nie widzę żadnych problemów w związku z tym. Mamy do wykonania jedynie trochę modyfikacji na kierownicy, chodzi o różnego rodzaju przełączniki."

W ostatnich latach Robert mógł liczyć na wsparcie polskich sponsorów. Czy w tej sytuacji ByKOLLES liczy na nawiązanie współpracy z firmami z Polski? 
"Pracujemy nad tym. Gdyby nam się udało podpisać nowe kontrakty sponsorskie, to byłaby świetna wiadomość." 

  
Robert wspomniał z jednym wywiadów, że chciałby testować bolid F1. Jeśli do tego dojdzie, zespół ByKOLLES nie będzie mieć przeciwwskazań?
"Zaczęliśmy bardzo owocną współpracę z Robertem i doceniamy jego talent oraz osiągnięcia, jakie bez wątpienia ma w Formule 1. Jeśli otrzyma szansę testów bolidu F1, na pewno będziemy go w tym wspierać."

Na razie zespół podpisał kontrakty z Robertem Kubicą i Oliverem Webbem. Kto będzie trzecim zawodnikiem?
"Jesteśmy w kontakcie z kilkoma kierowcami. Jestem przekonany, że każdy z nich jest podekscytowany na myśl o współpracy z taką ekipą, jaką na nowy sezon przygotował zespół ByKOLLES." 


W tym roku ByKOLLES chce się skupić na rozwoju samochodu. Czy w tej sytuacji wyniki nie będą najważniejsze?
"Sezon 2017 będzie dla nas rokiem przejściowym. Będziemy rywalizować w wyścigach WEC, ale równocześnie będziemy rozwijać i testować samochód na kolejny rok. Naszym celem jest znaczący rozwój pojazdu, mamy zaplanowanych wiele poprawek i chcemy je sprawdzić. Jeśli zaś chodzi o wyniki w tym sezonie, to liczymy, że będą one na satysfakcjonującym poziomie."


Samochód ByKOLLES będzie wyposażony w nowy silnik. Czy to pomoże zespołowi zbliżyć się do zespołów Toyoty i Porsche?
"Patrzymy z optymizmem w przyszłość. Nowe silniki będzie nam dostarczać Nismo. Wykonaliśmy mnóstwo pracy, aby zmniejszyć naszą stratę do Toyoty i Porsche. Również ACO i FIA bardzo mocno nad tym pracowały, jeśli chodzi o nowe przepisy, bo te dwa zespoły fabryczne są naprawdę szybkie. Techniczny pakiet jest mocno zróżnicowany i jest nad czym pracować – hybryda, napęd na cztery koła, itd. My w zeszłym roku ulepszyliśmy nasz samochód i nie możemy się już doczekać kolejnego sezonu, bo chcemy w nim wykonać kolejny krok do przodu." 

           Wypowiedź naszego kierowcy nie zaskoczyła zarówno fachowców jak i jego wiernych Kibiców. Z całą jednak pewnością zyskała ona tylu samo zwolenników co i oponentów wzbudzając przy tym wiele kontrowersji (Eryk Mełgwa: żaden team F1 nie podpisze umowy z Kubicą). My, bez zmian, w dalszym ciągu będziemy mocno wspierać Roberta w jego dążeniach i kibicować mu jeszcze mocniej podczas pokonywania kolejnych szczebli motorsportowej kariery. Kolejny ruch, w tej kwestii, należy już tylko do szefów zespołów F1... My będziemy czekać z olbrzymią ciekawością obserwując skąd napłynie pierwsze zaproszenie dla Roberta Kubicy... Rozpoczynamy operację pod kryptonimem "Return to F1"...

   
źródło: WP Sportowe Fakty - Boris Bermes o Robercie Kubicy

AKTUALIZACJE

09.02.2017 godz. 9:00   

               Rozmowa dziennikarza Radia TOK FM Adriana Brzozowskiego z Cezarym Gutowskim z Przeglądu Sportowego w audycji "Jeszcze więcej sportu". Polecamy: Jaka przyszłość czeka Roberta Kubicę?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz